Медіаграмотність та інформаційна безпека

 

Медіаграмотність — сукупність знань, навичок та умінь, що дозволяють людям аналізувати, критично оцінювати і створювати різноманітні повідомлення для різних типів медіа. Окрім того, медіаграмотність передбачає вміння розуміти й аналізувати, як медіа функціонують у суспільстві та який вплив вони мають.

Бути медіаграмотним означає бути спроможним знайти те, що ми шукаємо, вибрати те, що нам потрібно, й визначити, наскільки надійною є ця інформація. Бути медіаграмотним означає бути здатним оптимально використовувати відповідну інформацію, зберігаючи її розумно, й ділитися нею з іншими.Наше суспільство кожного дня споживає інформацію з різних джерел. Але деякі люди можуть губитися в цьому інформаційному просторі та не завжди можуть відрізнити правду від фейків. 

Місія сучасної бібліотеки – допомагати читачам вчитися компетентно споживати будь-які повідомлення в мас-медіа та вміти створювати свій власний медіа-продукт.

Добірка матеріалів про медіаграмотність

Як розпізнати фейкові новини – інфографіка Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ (IFLA), що допоможе виявити неправдиву інформацію.

Медіаосвіта і медіаграмотність – портал, створений на базі онлайн-бібліотеки з медіаосвіти Міжнародного благодійного фонду “Академія української преси”.


Довіряй, але перевіряй. Медіаграмотність в українському суспільстві –  книжка проекту клубу ілюстраторів Pictoric, що містить ілюстрації та тексти журналістів на тему медіаграмотності.



Медіаграмотна місія –  онлайн-гра, спрямована на перевірку вміння рятуватися від шкідливого інформаційного впливу.

 



                                                 Корисні сайти та посилання:

10 правил з цифрової безпеки

Як уберегти дітей від шкідливого контенту в інтернеті 

Ток-шоу "Не віррр-перевіррр. Інформаційна вірусологія"

15 порад, як захистити особисту інформацію в онлайні

Гра "Медіаграмотна місія"

StopFake: будьте медіаграмотними! 

Діти і технології: «піраміда цифрової поведінки» 

Влияние планшета на ребенка (2-13 лет) 

Освітня кампанія для батьків "4 правила успішних батьків




Немає коментарів:

Дописати коментар